Chile

Valle de la Luna (Měsíční údolí) - na povrchu měsíce v poušti Atacama

Valle_de_la_Luna_15Měsíční Údolí, nebo také Valle de la Luna, jak je zdejšími obyvateli toto místo nazýváno je úchvatným, ale zároveň velmi nehostinným místem. Najdete jej zhruba 13 kilometrů od města San Pedra, turistické oázy v poušti.

Pan de Azúcar - národní park na hranicích pouště Atacama a Tichého oceánu

Pan de AzúcarPan de Azúcar je území, které chrání především divokou přírodu a úžasnou faunu a flóru. Ta je zastoupena více než dvaceti druhy kaktusů, ze zvířat tu potom najdete lamy, lišky a tisíce různorodě zbarvených ptáků. V kombinaci s přípobřežní scenérií jsou zážitky odsud doslova omračující.

Laguna Chaxa - blankytné jezírko uprostřed solné planiny pouště Atacama

Laguna_Chaxa_13Bizardní malé a modré jezero, které neustále bojuje o život s vyprahlou bílou plání, pokrytou tvrdou a popraskanou solnou krustou. Nad lagunou krouží skupiny plameňáků, zatímco jiné skupinky postávají na jedné noze uprostřed mělkého jezírka a svým dlouhým krkem loví potravu pod hladinou.

Trek W - čtyřdenní putování divokou Patagonií

Mirador Las TorresJen velmi málo turistů a cestovatelů se toužebně nenadechne, když před nimi vyslovíte jméno Torres del Paine. Ne? Ale ano, jedná se přece o ten fantastický národní park na území chilské Patagonie, který je snovou destinací mnoha z nás. Jeho divoké a nehostinné podmínky, rychlé deště a poryvový vítr dávají návštěvníkovi jasně pocítit, kdo je tu pánem.  Park je opravdovým rájem pro turisty, kteří sem také v hojném počtu přijíždějí. Jejich cílem je většinou jedna a ta samá věc. Absolvovat tu jeden z nejkrásnějších treků světa - W trek, případně delší osmi - desetidenní okruh.

San Pedro de Atacama - oáza uprostřed nehostinné pouště

San PedroPodstatnou část území severního Chile zabírá vyprahlá krajina pouště Atacama. Místo dosti nezvyklé pro nás běžné evropské smrtelníky, ale hlavně také velmi suché. Je označována nejsušší pouští světa a obývána pouhými pěti procenty z celkového počtu obyvatel státu Chile. Na východním okraji terén pouště stoupá k Andám a vytváří tak náhorní plošinu Altipláno, která je se svými sopkami ozdobenými zasněženými vrcholy jedinečnou ozdobou „Velkého Severu“, tedy „El Norte Grande“, jak jej titulují chilané.

Výstup na Cerro Guane Guane (5094 m) ve stínu velikánů

lauca_03.jpgCerro Guaneguane se osamoceně zvedá z travnaté pampy chilského Altiplana. I přes svoji výšku není vrchol pokrytý sněhem a přijíždíte-li směrem z Ariky, bude vám připadat jako trpaslík ve stínu velikých zasněžených sester - Parinacoty a Pomerape, sopek, které jsou zdejšími největšími lákadly. Původně jsme měli v plánu zamířit na jiný vrchol, který byl o dvěstě metrů výš, ale na radu majitele hostelu Chakana v Putre jsme cílovou horu změnili. Výhled na obě zmíněné sopky je prý mnohem působivější.

Dientes Circuit – pětidenní okruh divočinou Ohňové země

Je jen málo míst na světě tak izolovaných, jako ostrov Isla Navarino, který se řadí mezi ostrovy a ostrůvky tvořící argentinsko – chilské území - Ohňovou zemi. Připravte se na vrtkavé počasí a náročný terén vedoucí napříč horskými sedly a bažinatými loukami. Odměnou vám ale bude naprosto panenská příroda, uprostřed které budete pouze vy s pocitem, který možná měl mladý Charles Darwin, když tu před staletími objevoval nové a nepoznané.

Syndikovat obsah